Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Haziran Ayını Çevre Ayı Olarak Kutluyor

Yazı Boyutu
A
a

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, gerçekleştirdiği üretim ve ihracat rakamlarıyla ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ederken bir yandan da çevre konusunda attığı adımlar ile sürdürülebilirlik konusunda verdiği önem ile ön plana çıkıyor. Dünyadaki tüm Toyota fabrikalarında 1973 yılından beri çevre ayı olarak kutluyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, çevre tutkusunu teşvik etmeye yönelik çalışmalarının yanı sıra, çevre ayı boyunca gerçekleştirdiği aktiviteler ile birlikte çevre bilincini de artırılmasını amaçlıyor. Bu kapsamda SATSO, Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından desteklenen Dünya Çevre Günü Temalı İlkokullar Arası Resim Yarışması Ödül Töreni’ni gerçekleştirildi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen ödül töreninde Toyota Türkiye Otomotiv Sanayi A.Ş. Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk, “Kaynakların sürdürülebilir kullanımının benimsendiği, biyolojik çeşitliliğin korunduğu, çevre kirliliğinin önlendiği daha yeşil ve daha yaşanabilir bir dünya için çaba göstermekteyiz. Günlük hayatımızda kaynakların etkin kullanılması, atıkların azaltılması ve geri dönüşüm faaliyetlerine öncelik verilmesi, gereksiz su ve enerji kullanımının önüne geçilmesi çevrenin korunması için gereklidir.” dedi.

Sürdürülebilir temiz bir dünyada yaşamanın herkesin hakkı olduğunu belirten Toyota Türkiye Otomotiv Sanayi A.Ş. Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk sözlerine şöyle devam etti: “Toyota olarak 2050 global hedeflerimiz doğrultusunda Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne (UNDP) paralel çevre politikamızı sürdürmeye devam ediyoruz. Üretimden kaynaklı karbon emisyonlarımızı Toyota olarak dünya genelinde 2050 itibariyle sıfırlamayı hedefliyoruz. Bunun için ilk günden beri elimiz taşın altında. Çalışanlarımıza da bu bilinci aşılamaktayız. Bireysel olarak yaptığımız faaliyetlerle tüm çalışanlarımız aileleri ve çevreleri ile birlikte büyük bir etki yaratıyoruz ve buna göre hareket ediyoruz.”