TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Kalite

Toyota Türkiye, TOYOTA'nın Türkiye'yi de içine alan Avrupa pazarı için üretim merkezidir. Misyonumuz öncelikli olarak yüksek kaliteli otomobiller üreterek Türk toplumuna katkıda bulunmaktır.

Müşteriler daha kaliteli otomobilleri daha düşük maliyetlerle, istedikleri niteliklerde ve tam istedikleri zamanda elde edebilmeyi beklemektedirler.

Müşteri memnuniyeti ana ilkemiz, kalite de bunun ön koşulu olduğuna göre, müşterilerimizin beklentilerini sağlamak, bu şekilde de gerek Türkiye pazarında gerekse uluslararası pazarlarda rekabet gücümüzü devam ettirmek bizim en önemli görevimizdir.

Bu misyonu, çalışmalarımızı aşağıdaki belirtilen prensipler üzerine inşa ederek gerçekleştirmeliyiz;

 - Tüm çalışanlarımızın katılımı ve karşılıklı güvene dayalı Toplam Kalite Kontrolü bizim için Şirket yaşam tarzımızdır. Yaptığımız hiçbir şeyde kaliteden ödün veremeyiz.

 - Tüm işlerimizde ve çalışmalarımızda sürekli iyileştirme ( Kaizen ) bizim için vazgeçilemezdir.

 - Yan sanayimizin de hizmet ve çalışmalarını sürekli geliştirmeleri için işbirliği ve yardım içerisinde olacağız.

 - Kalite hedefimiz müşteri memnuniyetinde 1 numara otomobiller üreterek daima rakiplerimizden ve Toyota Motor Corporation'ın diğer fabrikalarından daha iyi olmaktır.

Toyota Türkiye bu misyonuna ve benimsediği hedefine tüm Toyota Türkiye ailesi bireylerinin yoğun gayretleri ve kendilerini adamaları ile ulaşacaktır.